- Nasz Zespół
- Co leczymy
- Terapia indywidualna
- Fizjoterapia uroginekologiczna
- Fizjoterapia urologiczna
- Fizykoterapia
- Fala uderzeniowa
- SIS super indukcyjna stymulacja
- TR-Therapy
- Masaże
- Kinesiotaping
- Drenaż limfatyczny
- Taping sportowy
- Nasze programy rehabilitacyjne
Zespół bólowy przyśrodkowego przedziału stawu łokciowego, inaczej łokieć GOLFISTY
Zapalenie nadłykcia przyśrodkowego kości ramiennej inaczej łokciem golfisty . Jest to zespół bólowy tkanek miękkich położonych w przyśrodkowej częśći stawu łokciowego. Schorzenie to najczęściej spowodowane jest mikrouszkodzeniami powstającymi na skutek przeciążenia. Prowadzą one do uszkodzenia ścięgien mięśni zginaczy przyczepiających się do przyśrodkowego nadkłykcia kości ramiennej ( mięśnia zginacza promieniowego nadgarstka i mięśnia nawrotnego obłego ).
Na zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej najczęściej cierpią osoby często powtarzające ruchy nadgarstka przeciwko oporowi np. takie jak gra w golfa czy rzucanie piłką w baseballu ,w pracy, jak stolarze czy mechanicy
Głównym objawem łokcia golfisty jest ból pojawiający się w przyśrodkowej części stawu łokciowego zwłaszcza podczas zginania nadgarstka oraz pronacji przedramienia. W okresie zaawansowania zmian chorobowych ból ten występuje także w spoczynku oraz towarzyszy mu osłabienie siły mięśniowej. Ból, tak jak w przypadku łokcia tenisisty może promieniować aż do palców.
Problem występuje na skutek nagromadzonych mikrourazów i przeciążeń przyczepów do nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Zmiany te prowadzą do powstania stanu zapalnego zwapnień oraz miejscowej martwicy oraz zmian zwyrodnieniowych.
Wskazany jest odpoczynek, unikanie dalszych przeciążeń (zwłaszcza ruchów powodujących dolegliwości bólowe), ograniczenie aktywności fizycznej oraz leczenie.
W tym celu łączymy zabiegi z zakresu fizykoterapii:
- falę uderzeniową,
- krioterapii,
- ultradźwięki,
- fonoforeza (ultradźwięki z zastosowaniem leku przeciwzapalnego),
- laseroterapia na bolesną okolicę rozcięgna
- terapię indywidualną obejmującą: terapię manualną mobilizację tkanek miękkich, masaż poprzeczny, haczykowanie,
- kinesiotaping.